مدير كل سازمان بهزيستي استان:    شهريه مهدكودك ها تا 20 درصد افزايش مي يابد

مدير كل سازمان بهزيستي استان: شهريه مهدكودك ها تا 20 درصد افزايش مي يابد

1392/4/15 1624 0

مدير كل سازمان بهزيستي استان: شهريه مهدكودك ها تا 20 درصد افزايش مي يابد

مدير كل سازمان بهزيستي استان اصفهان گفت: شهريه مهدكودك ها امسال افزايش 15 تا 20 درصدي خواهد داشت.

مدير كل سازمان بهزيستي استان اصفهان گفت: شهريه مهدكودك ها امسال افزايش 15 تا 20 درصدي خواهد داشت.  
به گزارش واحد رسانه شركت نمايشگاه هاي بين المللي استان اصفهان محمد زاده در بازديد از پانزدهمين نمايشگاه لوازم و تجهيزات سرگرمي، تفريحي و كمك آموزشي كودك و نوجوان با اشاره به وجود يك هزار مهد كودك در سطح استان گفت: شهريه مهدكودك ها در تهران تا 30 درصد افزايش داشته است.
وي حضور اداره كل بهزيستي استان در اين نمايشگاه را در راستاي وظايف اين نهاد در خصوص كودكان دانست و بيان داشت: شناخت بيشتر خانواده ها از مهدكودك و اثرات آن در تربيت كودك و شناخت لوازم و ابزارهاي آموزشي توسط والدين از اهداف حضور در اين نمايشگاه به شمار مي آيد.
وي با تأكيد بر اين كه خانواده ها بايد بدانند، ماهواره تنها وسيله سرگرمي و آموزشي براي كودكان نيست، اظهار داشت: كودك مانند يك تكه سنگ است كه هرچه روي آن حكاكي شود، حفظ خواهد كرد و مهدكودك ها يكي از اين ابزار حكاكي است.
وي در خصوص فعاليت برخي مؤسسات غيرقانوني پرورش خلاقيت كودكان در سطح شهر گفت: اين مراكز زير نظر سازمان بهزيستي نيستند اما چنان چه از فعاليت غيرقانوني آن ها مطلع شويم، به اداره اماكن نامه نگاري خواهيم كرد و اين امر حتي با يك تلفن اهالي محل پيگيري مي شود.
محمدزاده تصريح كرد: اين مؤسسات بايد از اداره ارشاد، آموزش و پرورش و يا بهزيستي مجوز داشته باشند.
وي آموزش رقص در مهدهاي كودك و يا خوراندن قرص خواب به بچه ها در اين مراكز را شايعه دانست و گفت: دانشگاه مركز علمي- كاربردي سازمان بهزيستي استان به صورت فعال، دوره هاي تربيت مربيان و مديران مهدكودك ها را برگزار مي كند و اين دوره ها با قيمت مناسب نسبت به ديگر مراكز و با تدريس اساتيد خبره برگزار مي شود.
مدير كل سازمان بهزيستي استان با اعلام اين كه در هر مهدكودك حداقل يك مربي امدادگر وجود دارد، افزود: واحد كار مهدكودك ها، آموزش هايي مانند نماز، اصول دين، امداد، بهداشت و مبارزه با اعتياد را براي كودكان انجام مي دهد.
گفتني است از اين نمايشگاه معاونين سازمان بهزيستي و همچنين رييس كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان نيز بازديد داشتند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر